Erdoğan’ın memleketinde CHP’li adayın afişleri söküldü

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize Güneysu’da CHP Belediye Başkan adayı Hüseyin Yanık’ın pankartları tahrip edildi. Yanık ve CHP Güneysu İlçe Başkanı İrfan Karaosman duruma tepki gösterdi.

Güneysu’nun en zor seçim bölgelerinden biri olduğunu söyleyen Yanık “Gerek sosyal medyadan tehditler olsun hakaretler olsun gerekse tehdit telefonları olsun devam etti. Son olarak da sistemli bir şekilde pankartlarımıza saldırılar oluyor. Onlar yırtıyor biz asıyoruz bu şekilde de devam edeceğiz. Üç farklı bölgede yırtıldı, bir bölgede de üç kere yırtıldı afişlerimiz” dedi.

Suç duyurusunda bulunan Yanık “Tepkinin kaynağı tabii ki belli nereden kaynaklandığı ne amaçla yapıldığı ortada ama tabii bunlar bizi caydıracak değil biz yine çalışmalarımızı son güne kadar devam ettireceğiz. AKP’nin ciddi bir oy kaybedeceğine inanıyorum hatta seçim ortada bir seçim çekişmeli bir seçim olarak da geçebilir” ifadesini kullandı.

“BİRİLERİ PLANLI MI YAPTIRIYOR”

CHP Güneysu İlçe Başkanı İrfan Karaosman ise şunları söyledi:

– 3 aydır sahadayız gitmediğimiz çalmadığımız kapı sıkmadığımız el kalmadı bu da bizi yıldırmayacak, bayraklarımızı evet kesip atıyorlar biz takıyoruz. Tespit edildi, sağ olsun burada polisimize de jandarmamıza da çok teşekkür ediyorum olay anında müdahale ettiler. Demokrasiye inanan insanlarız adaletli birbirini tanıyan bir toplum olarak biz zaten tüm belediye başkanlarla oturuyoruz hemen her gün bir çay ocağında bir yerde kahve içiyoruz, iftar açıyoruz.

– Bizim aramızda bir sorun yok da bu neden sorun yapılıyor ve beynimizde kalan şu; acaba bu eylemleri planlı birileri mi yaptırıyor. Bizi üzen bu, biz bunu istemiyoruz dürüst bir siyaset, temiz bir siyaset demokratik bir seçim istiyoruz. Güneysu’da da şansımız çok güzel inanın buradan söylüyorum Güneysu’da taşları yerinden oynatacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x