Tehlikenin farkında mısın Türkiye?

İstanbul’un 22 ilçesinde İmamoğlu zarar görmesin diye aday çıkarmayan partiye CHP’nin kontenjanından Büyükşehir Meclis üyelikleri altın tepsi içinde sunuluyor.

Terör örgütüne toz kondurmayan partiye seçim kazanmak için verilen tavizlere tepki gösterenler “6 milyon oy aldılar. Sen bu partiye oy veren herkese terörist mi diyorsun? Onu Apo’nun kardeşini TRT’ye çıkarırken düşünecektin” denilerek bir güzel azarlanıyor, konuştuğuna pişman ediliyor.

Arada birileri çıkıyor…”Yapmayın, etmeyin.. Bu partiyi uzaktan kumanda eden terör örgütünün niyeti önce Büyükşehir Meclisi’nde grup kurmak, sonra Esenyurt başta olmak üzere İstanbul’un çeşitli mahallelerinde sözde kurtarılmış bölgeler ilan etmek. Kafalarında Kanton- Özerk Bölge gibi Türkiye’de iç savaşı kaşıyacak bir süreci başlatmak var” gibi şeyler söylüyor..

Onu susturacak argümanlar hemen devreye sokuluyor: “Hadi canım sende.. Bu bir yerel seçim. Sen ne anlatıyorsun? Apo’nun mektubunu ben mi okuttum? Megri megriciler sizi!!”

Üst aklın yerel seçim sonrasında sokağı etnik temelli bir kışkırtmayla hareketlendirme niyetinde olduğunun bütün işaretleri mevcut. Ama görmüyoruz, görmek niyeyse bazılarımızın işine gelmiyor. Kendileri bilir. Biz uyarı görevimizi yerine getirelim..

Tarih 29 Ocak 2023…

HDP’nin “Halkların Demokratik Kongresi” adını verdiği toplantı basına kapalı olarak gerçekleştiriliyor.

O toplantıda HDP, Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı alıyor.

Selahattin Demirtaş’ın “Yürü Bay Kemal” açıklaması ve Kandil’in destek mesajları bu toplantıdan sonra geliyor.

Peki bu açıktan desteğe karşılık HDP’ye ne verilecek?

Bu sorunun cevabı Aydınlık Gazetesi’nin “HDK’nın 12. Genel Kurulu’nda şu 4 karar alındı” cümlesiyle başlayan haberinde gizli:

1. HDP kontenjanından 1 veya 2 kişi bakan yapılacak. Tepki çekmemek için bu isimler daha az bilinen HDP’liler arasından seçilecek.

2. Selahattin Demirtaş, Gülten Kışanak, Figen Yüksekdağ, Leyla Güven gibi isimler yeniden yargılanacak ve serbest kalmaları sağlanacak.

3. Türkiye’de güçlü olunan bölgelerde özerklik ilan edilecek. Suriye’nin kuzeyinde federasyon, Doğu ve Güneydoğu illerinde özyönetim, İstanbul’da da Esenyurt, Kanarya ve Esentepe’de kanton ilan edilecek.

4. Aday olursa Kemal Kılıçdaroğlu desteklenecek. Kılıçdaroğlu aday olmazsa, bu karar ilgili adaya göre gözden geçirilecek.

Demek ki neymiş… Esenyurt bugünün meselesi değilmiş. Yıllardır akıllarında olan bir planı bu yerel seçimde hayata geçirmek derdindeler. Bu planın ülkeyi Türk-Kürt demeden bir ateş çemberine sokacağını ve bu durumun en çok Washington- Brüksel hattını memnun edeceğini uzun uzun anlatmaya gerek yok sanırım..

Tehlikenin farkında mısın Türkiye?

Seni Suriye ve Irak yapmak için fırsat kolluyorlar.

Özel’i ürkütecek bedelli rakamları

Türkiye’de 1987’den 2019 yılına kadar geçen sürede 6 defa geçici olarak Bedelli Askerlik çıkarıldı..

2019’dan itibaren ise “Askeralma Kanunu” ile uygulama sürekli hale geldi.

Şimdi sıkı durun. Bedelli askerlikten bugüne kadar toplam 1 milyon 744 bin 572 kişi yararlandı..

Askeralma Kanunu’nun yürürlüğe girdiği 26.06.2019 tarihinden bugüne kadar askerliğini bedelli yapan kişi sayısı 705 bin 694.. Kanundan önce ise 1 milyon 38 bin 878 kişi bedelli askerlikten yararlandı.

2024’te bedelli askerlikten yararlanmak için başvuran sayısı ise 3 bin 287.

CHP lideri Özgür Özel oylarını istediği yaklaşık 1 milyon 800 bin kişiyi karşısına aldı. Bir siyasetçi için nereden bakarsan bak ciddi bir iletişim hatası ve gaf… Not: CHP’de İmamoğlu dahil 40 civarında belediye başkanı ve adayının askerliğini bedelli yaptığı belirtiliyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x